Życzenia z okazji I Komunii Św


*
O szczęście niepojęte, Bóg sam odwiedza mnie. O Jezu, wspomóż łaską, bym godnie przyjął Cię.

*
Święty czas jest w owej chwili, gdy się Jezus ku mnie chyli. Wiem, że kocha mnie niezmiernie, chcę i ja Go kocham wierni

*
Choć się ukryłeś w tej Hostii małej, przecież mój Jezu Ciebie poznałem. I tak się cieszę, żeś przyszedł do mnie, bo Cię mój Jezu kocham ogromnie.

*
Dzięki Ci, Jezu żeś sam nasycił duszę złaknioną Twojego chleba, żeś żar miłości w sercu rozniecił, żeś nam na chwilę przybliżył nieba.

*
Jezu Najsłodszy Ojcze i Panie, dziś moje pierwsze z Tobą spotkanie. Przyjmij w ofierze me serce małe, by Cię kochało przez życie całe.

*
Pamiętaj, że życie każdego człowieka to wielka nieznana podróż. Od dnia Komunii stale poznawaj cele tej podróży. Życzymy Ci abyś tego celu nie zaćmiła żadna głupota ani lenistwo, ani żaden niemądry poryw młodości, a wtedy będziesz szczęśliwa.

*
Dzięki Ci, Jezu za ten dar łaski, w którym przyszedłeś do serca mego. Siejąc w nim boskiej miłości blaski, iskr rzucając weń życia swego.

*
Jezus Chrystus wiele dni na Ciebie czekał, dziś przyszedł i w sercu Twym zamieszkał. Zaprosiłeś Pana w duszy swej czystości, On Twym przyjacielem, nie czyń Mu przykrości.

*
Do Ciebie Jezu wyciągam ręce, bo wiem, że ty mnie kochasz najwięcej. Ty mi się dzisiaj oddałeś cały w tej Przenajświętszej Hostii białej.

*
Szukaj pana i mocy Jego, szukaj zawsze oblicza jego! Pamiętaj o cudach, które uczynił, o znakach i wyrokach ust Jego. W uroczystym dniu Pierwszej Komunii Świętej obfitych łask Bożych życzy ...

*
?aska Pana Naszego, jego miłość i dobroć, niech będą światłem Twojej Drogi.

*
Serduszko dziecka małe, jak lilia musi być białe, jak lilia musi być czyste, jak toń wody przejrzyste... Na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej wielu obfitych łask Bożych życzy ...

*
Dzisiaj przyjełaś po raz pierwszy Ciało i Krew Pana Jezusa w Komunii Świętej, w postaci małego, białego opłatka. Niech ta chwila utkwi w Twojej pamięci na zawsze, wyznaczając właściwy kierunek postępowania w trudnych, życiowych sytuacjach.

*
Swoją miłość do Pana Jezusa możesz wyrazić słowem i czynem, uśmiechem i życzliwością, wyciągnięciem pomocnej dłoni, szacunkiem dla starszych i miłością dla zwierząt. Dobrze czyń każdego dnia.