Życzenia z okazji Chrztu


*
Chwała Bogu - dziś nowy przybywa nam Chrześcijanin; oby Kościół, kraj, rodzina mieli zeń pociechę i pożytek.

*
Z okazji Chrztu Świętego życzę Ci, abyś w swoim życiu zaznała dużo szczęścia i ?ask Bożych; abyś rosła silna i zdrowa na pociechę swoich Rodziców i Dziadków.

*
Przy dzisiejszym świętym obrzędzie, moje modlitwy będą u kolebki nowochrzczeńca, który i memu sercu tak drogi.

*
Niech mały poganin, do Chrystusowej wchodząc dziś owczarni, zabłyśnie w niej cnotami, delikatnością i mądrością.

*
Kochaj swoich rodzicieli, by pociechę z Ciebie mieli, ale pomnij, że Bóg w niebie, ma w opiece zawsze Ciebie.

*
Tobie, który wypełniłeś dom, swym płaczem i radosnym gwarem życzę beztroskiego i zdrowego dzieciństwa. Aby każda łza, która po Twym policzku spłynie była łzą szczęścia, a uśmiech Twój zjednywał wszystkie wokół serca. W tak ważnym dniu, życzy Ci - Matka Chrzestna.

*
Serce tak ciche, jak wiatr z muszelki daj mi, o Panie - Boże mój wielki. Daj mi też święte rączki i nóżki, żeby trzymały się Twojej dróżki.

*
W tak uroczystym dniu, jakim jest przyjęcie przez Ciebie Sakramentu Chrztu Świętego i wstąpienie do wspólnoty Kościoła, życzę Ci, abyś zawsze miała ufność w Bogu, kierowała się wrżliwym sercem, a cele, które sobie wytyczysz, by zawsze były szlachetne.

*
Z procą w kieszeni, smokiem na smyczy biega po Raju Adaś zdyszany... Dobrze mu tutaj... jednak dni liczy, kiedy przylecą z Ziemi bociany... Niby spokojny, niby wesoły uczy się w Rajskiej Szkole grzeczności, ale codziennie pyta anioły: "Czy przysłał dla mnie Bóg wiadomości..." Z nogi na nogę drepce przy Bramie, w tę i z powrotem po Niebie chodzi, marzy o tacie, marzy o mamie i o tym, że się wreszcie... urodzi!

*
Niech wiara w Boga, Ciebie prowadzi. Wszelkie, nierówności pod stopami gładzi. W dniu tak ważnym, dla całej rodziny, a ten dzień to Twoje Chrzciny. Z tej oto okazji, Chrześniaku Kochany zechcij przyjąć życzenia od swej chrzestnej mamy.