Wybór zespołu, który miałby poprowadzić Waszą uroczystość weselną to bardzo trudny wybór. Decyzja o tym czy imprezę poprowadzi DJ czy zespół, powinna być bardzo poważnie przemyślana i przedyskutowana. W 80% powodzenie przyjęcia weselnego zależy od oprawy muzycznej! Oto kilka porad jakimi kryteriami powinniśmy kierować się przy wyborze oprawy muzycznej.

1. Zastanówmy się jak dużą organizujemy imprezę, jeżeli będzie to mniejsza zabawa np.: poniżej 30 osób warto pomyśleć o DJ. Podczas rozmowy z potencjalnym DJ powinniśmy zwrócić uwagę na jego staż pracy, posiadany sprzęt nagłośnieniowy, oświetlenie, również na to w jaki sposób dana osób się wysławia, jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ DJ jako – wodzirej, będzie prowadził imprezę i zachęcał gości do zabawy. Wymagane jest by nie seplenił i umiał prawidłowo formułować zdania. Nie lekceważmy najważniejszej sprawy czyli - muzyki, zerknijmy na płyty DJ, z krótkiej rozmowy szybko wyjdzie czy dana osoba  jest zorientowana w stylistce weselnej. Warto przedyskutować formę, ilość prowadzonych  konkursów i zawrzeć  wszystkie  ustalenia na pisemnej umowie.

2. Jeżeli organizujemy większe wesele np. powyżej 30 osób, wato pomyśleć o zespole na żywo. Skład instrumentalistów grających w zespołach weselnych jest bardzo różny. Najczęstsze weselne składy to 2-3 osoby, ale zdarzają się również zespoły 5 osobowe. Jakie kryteria powinniśmy obrać przy wyborze zespołu?  Doświadczenie- zapytajmy się jak długo zespół pracuje na rynku weselnym, koniecznie poprośmy o kasetę/płytę demo, sprawdźmy jakim sprzętem nagłośnieniowym dysponuje dany zespó. Warto poprosić o repertuar (listę piosenek). To czy wybierzemy zespół 2 czy 5 osobowy,  zależy tylko od preferencji każdego z osobna. Technika bardzo poszła do przodu, dlatego zespół 2–3 osobowy profesjonalnie poprowadzi każdą imprezę taneczną tak jak i zespół 5 osobowy, a to czy na weselu będzie grała perkusja na żywo, czy z automatu, zależy od osób, które wybierają. 

3. Ceny-zespół: wachlarz cen jest bardzo różny, zależy od wielu czynników i ustalany jest indywidualnie...

Uwaga! Tańszy zespół nie koniecznie znaczy lepszy i odwrotnie, droższy nie oznacza lepszy.

Masz pytania? Nie wiesz  jaki wybrać zespół? Wyślij e-maila do naszego eksperta: lukasz@pieknechwile.pl