Zaproszenia i zawiadomienia ślubne to podstawa dobrej frekwencji na każdym weselu. O to kilka zasad prawidłowego postępowania:

Dobre wychowanie wymaga, by na wesele zapraszać osobiście, zwłaszcza bliską rodzinę, rodziców chrzestnych. Jeżeli jest to niemożliwe, należy wysłać list z dołączonym zaproszeniem.

Jakie są różnice między Zaproszeniem a Zawiadomieniem?

Zaproszenia wysyłamy gościom, których pragniemy zaprosić na ślub i wesele, a zawiadomienia wysyłamy tylko tym, których chcemy zaprosić na ślub.

Zaproszenia powinny dotrzeć do gości minimum 3 miesiące przed ślubem.

Zaproszenia, które wręczamy osobiście nie powinny byc zaklejone.

Jeżeli zapraszane są całe rodziny powinno się wypisać pełne imiona dzieci, nie tylko ich inicjały. Warto zapytać też o osoby towarzyszące, tzn, czy Wasze kuzynostwo ma ochotę bawić się na weselu z bliską osobą.

Na zaproszeniach warto dopisać tekst, z prośbą o potwierdzenie przybycia na uroczystość.

Wybór zaproszeń pod względem kolorystyki, rodzaju papieru z jakiego są wykonane, należy do młodej pary. Najważniejsze by zaproszenia zawierały podstawowe informacje: informacje o imprezie, data ślubu, godzina i miejsce ślubu, godzina i miejsce uroczystości weselnej, godzina i miejsce ewentualnych poprawin, imiona i nazwiska proszonych gości, numery telefonów Młodej pary.

JEŻELI POSZUKUJECIE ZAPROSZEŃ ŚLUBNYCH - ZAJRZYJCIE DO DZIAŁU ZAPROSZENIA W KATALOGU FIRM.