Prawie każda kobieta wyobraża sobie dzień swojego ślubu. Która z nas nie marzyła kiedyś, że stoi przed ołtarzem u boku ukochanego mężczyzny w pięknej białej sukni? Wyobrażamy sobie wówczas spojrzenia wszystkich gości skupione tylko na nas. I jest tak faktycznie, bo to przecież panna młoda wzbudza największe zainteresowanie tego wieczoru. Dlatego przed tak ważnym momentem życia musimy szczególnie zadbać o każdy detal naszego wizerunku. Najważniejszym elementem jest suknia ślubna, ale nawet najpiękniejsza i najdroższa będzie wyglądała blado, gdy nie zatroszczymy się o dobrą fryzurę i perfekcyjny makijaż.

Trendy w makijażu zmieniają się co sezon tak, jak zmieniają się kolekcje na wybiegach mody. Makijażyści znanych firm kosmetycznych prześcigają się w pomysłach i ciągle proponują nowe techniki i kolory w makijażu. Jeżeli jednak chodzi o makijaż ślubny to jego podstawowe kanony pozostają niezmienne. Klasyczny makijaż dla panny młodej jest zawsze bardzo kobiecy, romantyczny i zmysłowy. Musi być także wyjątkowy tak, jak wyjątkowy jest dzień ślubu. Dlatego polecam oddać się tego dnia w ręce profesjonalnych wizażystów. Jest to pewien wydatek, ale na pewno się opłaci, gdy będziemy się później oglądać na zdjęciach lub filmie. Makijaż ślubny wbrew pozorom jest dość trudny. Należy pamiętać, że musi on być dobrze widoczny i "zachowywać się" idealnie na fotografii, natomiast na żywo musi wyglądać delikatnie i naturalnie. Do tego potrzebna jest fachowa wiedza i wprawna ręka wizażystki oraz profesjonalne kosmetyki. Wizażystka określi nasz naturalny typ urody i dobierze makijaż tak, aby harmonizował on z suknią, kolorem włosów i ze wszystkimi dodatkami. Posłuży się technikami, które pozwolą wyeksponować nasze naturalne walory i ukryć ewentualne mankamenty. Sprawi, że nasza twarz będzie rozświetlona i promienna. Bardzo ważną rolę w doborze makijażu stanowią również upodobania samej panny młodej i jej wyobrażenie jak powinna w tym ważnym dniu wyglądać. Nie zapominajmy, że makijaż musi być odzwierciedleniem naszej osobowości, dopiero wówczas będziemy wyglądać w nim naturalnie i czuć się pewnie. Jeżeli mamy ochotę na radykalne zmiany w naszym wyglądzie, zaplanujmy to dużo wcześniej. Nie eksperymentujmy ze swoim wizerunkiem w dniu ślubu, gdyż może okazać się, że będziemy czuły się źle i niekomfortowo, a nie ma chyba nic gorszego w tak ważnym dniu.

Jeżeli mimo wszystko zdecydujemy się, że makijaż ślubny zrobimy sobie same, to warto zainwestować w kosmetyki dobrej jakości. Makijaż ślubny musi pozostać świeży i nienaruszony przez całą noc. Dlatego zanim się zdecydujemy na zakup kosmetyków skorzystajmy wcześniej z próbek dostępnych w drogeriach, by sprawdzić czy są one odpowiednio trwałe i czy nas nie uczulają. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego podkładu. Musi on być idealnie dobrany do koloru naszej cery. Kolor podkładu należy sprawdzać na twarzy, a nie na kciuku, dlatego do sklepu wybierzmy się bez makijażu i nałóżmy odrobinę preparatu na czoło, policzek i szyję. Nigdy nie wybierajmy podkładu ciemniejszego, bo nasza cera będzie wyglądała smutno i starzej niż w rzeczywistości. Co prawda do modelowania owalu twarzy używa się co najmniej dwóch odcieni podkładów, ale to pozostawmy profesjonalistom, gdyż nasze samodzielne próby mogą skończyć się niepowodzeniem. Dokonując wyboru kosmetyków nie sugerujmy się wyłącznie opinią innych osób. Pamiętajmy, że nie zawsze podkład czy puder, który idealnie służy naszej koleżance będzie dobry dla nas.

Na kilka dni przed ślubem polecam wizytę u kosmetyczki, która oceni stan i potrzeby naszej cery. Może okazać się, że skóra potrzebuje szczególnej pielęgnacji i przygotowania do makijażu. Nawet najpiękniejszy makijaż nie wygląda dobrze, gdy skóra jest przesuszona, łuszczy się bądź jest mocno zanieczyszczona. Oczywiście pewne mankamenty i niedoskonałości cery można doskonale ukryć pod makijażem używając odpowiednich kamuflaży i korektorów, ale o ile jest on doskonalszy, gdy skóra jest zdrowa i odpowiednio nawilżona. Warto również poprosić kosmetyczkę o wyregulowanie kształtu brwi. Jest to bardzo ważne, gdyż makijaż wygląda nieestetycznie, gdy przestrzeń nad powieką porośnięta jest włoskami.

Niestety przygotowań do ślubu jest bardzo dużo, a sama uroczystość tak szybko mija. Potem pozostają już tylko cudowne wspomnienia, zdjęcia i może film. I chyba nie ma nic bardziej przyjemnego, gdy po jakimś czasie możemy zajrzeć do naszego ślubnego albumu z zadowoleniem i poczuciem jak ślicznie wyglądałyśmy. Dlatego wszystkim przyszłym pannom młodym życzę, żeby dzień ich ślubu był piękniejszy od marzeń, a one same czuły się wówczas wyjątkowo piękne.