Podczas oficjalnego spotkania, rodziny narzeczonych muszą umówić się co do podziału kosztów wesela. Jest to poważna rzecz, ponieważ organizacja wesela nie jest tanią sprawą.

Ostatnio często zdarza się, że obie rodziny dzielą się po połowie kosztami ślubu i wesela. Jest to praktyczne rozwiązanie. Dawniej rodzina Panny Młodej musiała zapewnić lokal na przyjęcie weselne wraz z wyżywieniem. Natomiast rodzina Pana Młodego miała zapewnić oprawę muzyczną, napoje, alkohol, fotografa oraz samochód lub powóz, którym Młoda Para miała jechać do ślubu. Aktualnie wszelkie podziały zanikają, często zdarza się, że to Młoda Para organizuje i sponsoruje wesele, bez większej pomocy ze strony rodziców.

W dzisiejszych czasach wiekszość młodych ludzi pracuje za granicą - Anglia, Irlandia, tam zarabiają na przyszłe życie oraz wesele, które niewątpliwie jest wspaniałym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Organizacja wesela w przypadku gdy Młoda Para pracuje za granicą, spada na ręce rodziców, którzy muszą dopilnować wszelkich formalności i tu trzeba wykazać się dużym sprytem, zdecydowaniem i szybkością w podejmowaniu decyzji, ponieważ  rezerwacji sali weselnej, czy zespołu muzycznego trzeba dokonywać nawet z rocznym wyprzedzeniem. Oczywiście w dobie internetu, odległości między poszczególnymi krajami stają się bardzo małe i nie przerażają tak jak kiedyś. Faktem jest, że koszty i organizacji wesela, aktualnie rozkładane są na dwie rodziny, w równy sposób.

W dzisiejszych czasach rzadko zdarza się by wesele organizowano we własnym zakresie i na własnej posesji. Wybieramy raczej restauracje, firmy cateringowe, hotele, itp. Obsługę pozostawiamy lokalowi, który wynajmujemy lub zlecamy firmie, która zajmuje się organizacją przyjęć weselnych. Jest to bardzo praktyczne i bardzo wygodne rozwiązanie. Tak naprawdę wybranie takiej opcji nie jest droższe niż gdybyśmy starali się to zrobić z pomocą rodziny i przyjaciół, a czas który poświęcimy by cieszyć się nadchodzącą chwilą jest bezcenny.