W poprzednich artykułach dotyczących zabaw weselny opisaliśmy kilkanaście konkursów, które można przeprowadzić na weselach. Publikacje tych artykułów znajdują sie w dziale PORADNIK.

W tym artykule zgromadziliśmy kilkanaście propozycji zabaw weselnych, jednak, aby dokładniej je zaprezentować, pokażemy je w formie filmów. Wystaczy kliknąć na filmik, poczym otworzy sie popularna przeglądarka: youtube.com, miłego oglądania.

1
Przeciaganie jajek - jedna ze starszych zabaw weselnych polegająca na przeciąganiu jajka przez nogawkę spodni. Kto szybszy - ten lepszy. Uwaga! Jajka często się tłuką... Czy chcecie mieć ten konkurs na swoim weselu? Wybór należy do młodej pary.

2
Pompowanie balona - dyscyplina polega na tym, by jak najszybciej napompować balon. Do tej zabawy używamy pompki, jednak nie pompujemy dłońmi, używamy tylko siły swoich nóg i pośladków...

3
Zabawa z rekwizytami (z majtkami) - do tej zabawy potrzebne będą majtki męskie, zabawa sprawnościowa. Wybieramy około 5 par. Mężczyźni zakładają na spodnie majtki, na znak startu, zdejmują je i zakładają partnerce, która musi przejść przez rozkrok partnera i wskoczyć na jego plecy. Para, która zrobi tą czynność jako ostatnia, odpada.

Mecz piłki nożnej - wybieramy np. 20 panów, którzy dzielą się w drużyny po 10 osób. Panowie grają mecz, jednak piłke zastępuje szmata i kijek, a bramkę - krzesło.

5.Picie wódki z chochli -  zabawa dla kilkunast osób, które tańczą w okręgu, przekazując sobie w rytm muzyki wazową łyżkę. W momencie gdy muzyka się zatrzyma, ostatnia osoba, która będzie w rękach trzymać łyżkę, musi karnie wypić wódkę z rekwizytu, który będzie trzymać w dłoniach - chochli.

6.
Wałek - sprawnościowa konkurencja polegająca na zrobieniu 10 okrążeń wokół wałka, następnie trzeba jak najszybciej dobiec do młodej pary.

7.
Krzesełka

8.
Trafić do butelki - kijkiem lub sznurkiem zawiązanym do pasa.

9.
Pozbycie się oznak panieństwa - tradycyjna zabawa oczepinowa - rzut welonem i krawatem.

10.
Karaoke na weselu