Konkursy i zabawy – cz.2

O to kolejne opisy zabaw i konkursów weselnych. Jeżeli znają Państwo dodatkowe, ciekawe zabawy, prosimy o kontakt: lukasz@pieknechwile.pl Na łamach naszego portalu zaprezentujemy Państwa propozycje.

10. ZABAWA W POCIĄG – wszyscy goście tańczą w kółku, najpierw trzymają się za biodra, potem za kolana, za kostki, a na końcu prowadzący im dziękuje i mówi – „proszę sobie usiąść”, oczywiście wszyscy siadają na podłodze - a mieli siąść do stołu.

11. MARYNARKI - wybieramy kilka par. Mężczyzna musi mieć na sobie marynarkę. Zabawa polega na tym, iż wybrane pary tańczą, a na podany przez wodzireja znak, mężczyzna zdejmuje z siebie marynarkę, przywleka ją na lewą stronę i zakłada ją ponownie. Partnerka może mu w tym pomagać. Para, która wykona zadanie jako ostatnia, odpada. Konkurs kończy się, gdy na parkiecie pozostanie tylko jedna para.

12. TANIEC NA LEŻĄCO - wybiera się ok. 5 chętnych par do konkursu tańca. Każda z tych par wybiera jaki rodzaj muzyki chce zatańczyć np. dyskotekowa, tango, latino, itp. Następnie, wszystkie pary oprócz jednej muszą wyjść za drzwi (tak żeby nic nie widzieli). Do pary podchodzi prowadzący, kładzie na podłodze kawałek - koca, obrus, a para, która bierze udział w konkursie musi wybrany taniec odtańczyć na leżąco. Wszyscy są szalenie zdziwieni, ale nikt nie odmówi. Potem Para Młoda obdarowuje zwycięzców butelką wódki.

13. DYSCYPLINY SPORTOWE - pary losują karteczki, na których są wypisane dyscypliny sportów np: łyżwiarstwo figurowe, jazda konna, walka karate, itp. Pary mają zadanie zaprezentować te dyscypliny.
 
14. TANIEC NA GAZECIE - para dostaje gazetę i tańczy na niej, po chwili składa się gazetę na pół i znowu na pół. Wygrywa para, która dłużej utrzyma się na jak najmniejszym kawałku gazety.

15. BUTELKA - Panu Młodemu zawiązuje się oczy, a na sznureczku -długim aż do ziemi, uwiązuje się np: długopis i stawia się przed nim butelkę... Pani Młoda ma za zadanie tak pokierować młodym aby trafił do butelki długopisem...

16. POCIĄG - do zabawy należy zebrać maksymalną ilość osób, które ustawiają się jedna za drugą, następnie do muzyki jedzie pociąg z daleka, zaczyna się taniec. Orkiestra, co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, do jakiej stacji, w jakim kraju goście dojechali. W każdym kraju obowiązkowo należy odtańczyć taniec narodowy, np.: we Francji - KanKana, w Rosji -Kazaczoka, w Wiedniu - Walca itd. Ilość krajów i utworów, zależy zarówno od inwencji twórczej orkiestry i wytrzymałości gości.

17. ZAKRĘCONY - do tej zabawy niezbędny jest kijek np. od szczotki oraz kilku odważnych panów. Zasady zabawy są bardzo proste: należy wypić setkę wódki, przykładając czoło do kijka obiec go 10 razy dookoła, a następnie szybciutko dobiec do oddalonej na drugim końcu sali Pary Młodej, która trzyma nagrodę.

18. PODAJ DALEJ - zabawa weselna często organizowana na początku wesela podobno pomaga szybciej poznać się wszystkim osobom znajdującym się na przyjęciu. Zabawę zaczyna Para Młoda przekazując sobie pocałunek, następnie pocałunek przekazywany jest dalej przez całą salę od jednego gościa do drugiego, aż wróci do Pary Młodej.

19. ROZBIERANIEC – wybieramy z pośród gości pięciu panów. Ustawiamy na środku sali 5 krzeseł, oparciami do siebie. Każdy z Panów siada na krześle. Zdejmuje marynarkę i wiesza ją na oparciu. Wodzirej prosi, żeby panowie przeszli o jedno krzesło w prawo. Następnie panowie siadają, zdejmują krawat i wkładają do kieszonki marynarki (wiadomo, że nie własnej). Następnie przesuwają się o kolejne krzesło w prawo, tam zdejmują but i zostawiają go obok krzesła. Dalej, kolejne krzesło w prawo i tam zostawiają np.: w bucie skarpetkę. Który z panów pierwszy się ubierze wygrywa butelkę.

20. KARETA - zabawa organizowana jest zazwyczaj w trakcie oczepin - do zabawy potrzeba 9 osób, które reprezentują: 4 koła karety, 2 konie, 1 woźnice, no i oczywiście Króla (Pan Młody) i Królową (Pani Młoda). Zabawa polega na szybkim reagowaniu na słowa opisujące poszczególne części lub osoby z karety (należy wstać i obiec krzesło). Za nie zareagowanie na słowo np. Król, Pan Młody reprezentujący Króla musi wypić kieliszek wódki bez popitki.

21. WAŁEK - w zabawie biorą udział wszyscy chętni goście, stając w kółku na przemian pan, pani, pan, pani... Zabawę rozpoczyna Para Młoda. Celem zabawy jest podawanie sobie wałka od osoby do osoby, tak aby nie upadł na podłogę. Wałek trzymany jest w zależności od wersji: pod brodą, pod pachą, lub między kolanami. Do przekazywania wałka nie wolno używać rąk. Osoba która zgubi wałek odpada z zabawy.

22. BUCIKI WESELNE - zabawa ma swoje miejsce na samym początku oczepin. Goście zabierają buty Parze Młodej. Zadaniem Pana Młodego jest wykupienie bucików małżonki i swoich alkoholem.

Część 1 KONKURSY I ZABAWY -znajduje się TUTAJ.