Muzyka to najważniejsza sprawa na każdej zabawie. Istniej wiele zespołów, lepszych i gorszych, Ci pierwsi, prócz gry na instrumentach wprowadzają dodatkowe elementy podnoszące jakość i markę danego zespołu. Hitem roku 2006 są: Karaoke i Wizualizaje.

Karaoke, zabawa (wymyślona w Japonii) polegająca na śpiewaniu przez amatorów popularnych piosenek z towarzyszeniem tzw. pustej orkiestry, tj. specjalnie przygotowanego podkładu muz. bez głosu zawodowego wykonawcy.

Encyklopedia www.wp.pl

Dlaczego karaoke jest tak bardzo popularne?

Odpowiedzi jednoznacznej nie ma, możemy się tylko domyślać, sądzę, że wiele osób nosi w sobie nutkę talentu muzycznego i każdy lubi sobie pośpiewać, zwłaszcza wtedy gdy spożywa się alkohol... Wesele to dobre miejsce by zrobić konkurs Karaoke. Myślę, że dla osób, które nie mają styczności z mikrofonami, nagłośnieniem, okazja zaśpiewania do profesjonalnego pół playbacku jest sytuacją nie do odpuszczenia. W rozmowach z zespołami weselnymi, mogę stwierdzić, że zabawa karaoke cieszy się dużym powodzeniem, ale nie zastąpi gry na żywo. Wielu muzyków podchodzi do Karaoke bardzo ostrożnie i jeżeli już decydują się na zrobienie konkursu karaoke to nie będzie on trwać dłużej niż 20 min, ponieważ nie każdy bierze w tej zabawie udział i nie każdy ma ochotę słuchać  "wrzasków"...

Wizualizaje

Kolejną atrakcją wykorzystywaną na imprezach tanecznych są wizualizacje – czyli efekty świetlne, tworzone przez programy komputerowe, prezentowane na ekranach czy telewizorach.  Niektórzy do prezentacji wizualnych używają tylko zwykłego programu do odtwarzania muzyki czy video, a niektórzy przygotowują własne filmy, które są w odpowiedni sposób mixowane. Wizualizacje świetlne wraz z muzyką na żywo tworzą wspaniałe widowisko, sprawiają, że "wesele" nie będzie tylko zwykłą chałturą, ale prawdziwym muzycznym show.