ZDROWE WŁOSY

Jak zapewnić włosom piękny i zdrowy wygląd?

O to kilka porad:

1. Włosy powinny być regularnie nawilżane, należy jednak pamiętać, że częste mycie nie gwarantuje włosom właściwego poziomu nawilżenia, dlatego regularnie należy stosować produkty pielęgnacyjne o właściwościach nawilżających.

2. Zabiegi typu farbowanie, rozjaśnianie czy trwała ondulacja powinny być przeprowadzane wyłącznie w gabinetach fryzjerskich, nie częściej niż co 4 – 6 tygodni.

3. Jeśli poddajemy włosy zabiegom fryzjerskim typu farbowanie, prostowanie, musimy pamiętać, że niszczymy ich płaszcz hydrolipidowy, przez co włosy stają się bardziej szorstkie, trudno się rozczesują – należy im wówczas zapewnić regularną kurację nawilżającą.

4. Włosy, niezależnie od ich kondycji, powinny być regularnie podcinane co 4-6 tygodni.

5. Pielęgnacja włosów zaczyna się w momencie ich mycia szamponem – wówczas włosy również otrzymują określoną dawkę niezbędnych im składników.

6. W przypadku stosowania środków stylizujących (lakiery, żele, pianki), musimy pamiętać o konieczności częstego mycia włosów.

ALOES WZMOCNI TWOJE WŁOSY

Zawarte w aloesie stymulatory biogenne regenerują, odżywiają i nawilżają włosy, pobudzają pracę cebulek włosowych, szampony i odzywki pomogą włosom osłabionym i przesuszonym ze skłonnością do wypadania.

Aloes – zwalcza łupież, regeneruje skórę głowy i odżywia włosy. Jest źródłem cennego białka i aminokwasów, zawiera prewet wszystkie witaminy łącznie z witaminą H (biotyna). Kryje w sobie proteiny i cały zespół mikro-makroelementów m.in. wapń, magnez, fluor, żelazo, cynk i mangan.

NAMODNIEJSZE FRYZURY ŚLUBNE 2007 - ZOBACZ ZDJĘCIA