Czy wyobrażacie sobie wesele na którym nie będzie dzieci? Jakie grupy wiekowe  powinny uczestniczyć na przyjęciu weselnym, a jakie nie? Czy miejsca dla dzieci powinny być wyznaczone przy rodzicach czy gdzieś z boku przy specjalnym stoliku dla najmłodszych? Na te pytania będą musieli odpowiedzieć sobie wszystkie Młode Pary.
 
Jeżeli chodzi o najmniejsze dzieci – niemowlaki, to rodzice swoich pociech na pewno zatroszczą się o wygodę dziecka, jak również swoją i nie zbiorą pociech na tego typu imprezę. W momencie gdy będą Państwo wypisywać zaproszenia ślubne w treści należy wpisać imiona całej rodziny – wszystkie osoby, które mieszkają pod danym adresem, w tym dzieci. 
 
Naszym zdaniem dzieci to miły akcent na każdym weselu. Jeżeli najmłodsze pociechy będą bawić się na Waszej imprezie, warto wykorzystać ich obecność. Dzieci mogą prowadzić orszak ślubny, tzn. iść razem z Młodą Parą – sypiąc kwiatki lub po prostu towarzyszyć Młodej Parze. 
 
Jeżeli chodzi o miejsca siedzące na sali weselnej, to o ile jest taka techniczna możliwość, warto przygotować oddzielny stolik dla dzieci. W tym momencie dzieci jak i rodzice będą miały większą swobodę.
 
Jest wiele czynników przemawiających za tym by na uroczystość weselną zaprosić dzieci, ale jest to kwestia sporna. O to plusy i minusy obecności dzieci na przyjęciu weselnym.
 
Dzieci na weselu - plusy:
 
1. Nie wyobrażacie sobie wesela bez dzieci, taka uroczystość bez ich udziału będzie smutna. 
 
2. Jeśli rodziny z dziećmi mieszkają w pobliżu miejsca gdzie będzie odbywać się wesele nie będzie problemu z przenocowaniem ich.
 
3. Możecie wykorzystać obecność dzieci - mogą rozrzucać kwiatki w kościele, itp.
 
Dzieci na weselu - minusy:
 
1. Możecie być zdania, że Wasza uroczystość jest bardzo starannie przygotowana, a  obecność dzieci na weselu jest niewskazana (może popsuć klimat uroczystości).
 
2. Jeśli przybyli goście z dziećmi mieszkają dość daleko, musicie liczyć się z organizacją noclegów i opiekunów dla dzieci na całą noc. 
 
3. Jeśli nie znacie osobiście dzieci nie możecie ocenić jak odnajdą się w nowej sytuacji.